Azərbaycan-Gürcüstan sərhədi müvəqqəti bağlandı
2020-ci il 13 mart tarixində Azərbaycan Respublikasının Baş Naziri Əli Əsədov ilə Gürcüstanın Baş Naziri Giorgi Qaxariya arasında telefon danışığı baş tutmuşdur.
Hər iki ölkənin vətəndaşlarının təhlükəsizliyinin təmin edilməsi və sağlamlığının qorunması məqsədilə hökumət başçılarının qarşılıqlı razılığına əsasən, 2020-ci il 14 mart saat 00:00-dan etibarən on günlük müddətə Azərbaycan və Gürcüstan arasında dövlət sərhədinin bütün nəqliyyat vasitələri üçün müvəqqəti bağlanması barədə qərar qəbul edilmişdir. Azərbaycan ərazisində olan Gürcüstan vətəndaşlarının ölkədən çıxması, Gürcüstan ərazisində olan Azərbaycan vətəndaşlarının ölkəyə gəlməsini təşkil etmək üçün zəruri dəhliz təmin olunacaqdır. Eyni zamanda, yükdaşımalarının həyata keçirilməsi üçün tranzit dəhlizi də fəaliyyət göstərəcəkdir.

Azerbaijan-Georgia border to close for 10 days
On March 13, Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Ali Asadov and Prime Minister of Georgia Giorgi Gakharia had a telephone conversation in connection with the spread of the coronavirus.
By mutual agreement of the heads of government a decision was made to close the state border between Azerbaijan and Georgia for all means of transport for a period of 10 days beginning at 00.00, March 14, 2020, in order to ensure safety and protect health of citizens of both countries. A corridor will be ensured during this period to allow citizens of Azerbaijan and Georgia to return to their countries. Cargo transportation will also be allowed through a dedicated transit corridor.